Drodzy rodzice!

Ruszamy od 1 września 2020, wszystkie informacje dotyczące powrotu dzieci do przedszkola zostaną wysłane na Państwa adres mailowy.

Ogłoszenie dotyczące funkcjonowania przedszkola w okresie ferii letnich

Przedszkole z Oddziałami Specjalnymi Nr 28 im. Janoscha w Zabrzu w okresie ferii letnich 2019/2020 będzie funkcjonowało dla dzieci uczęszczających do w/w. placówki zgodnie z Komunikatem nr 5/2020 oraz zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego określonymi w związku z zagrożeniem epidemicznym. Rodziców zainteresowanych zapisem dziecka do przedszkola na okres dyżuru wakacyjnego, prosimy o kontakt telefoniczny (32 271 18 66) lub mailowy (dyrektor@p28.zabrze.pl) do

10 czerwca 2020 do godz.14:00.

Komunikat nr 5

Tutaj film na YT

Zarządzenie 13-2020

Szanowni Rodzice,

Na podstawie §18. pkt 2.3 ROZPORZĄDZENIE Ministra Edukacji Narodowej i Sportu dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z dnia 22 stycznia 2003r.) oraz pisma Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gliwicach NS/HDM-0615-151/20 z dnia 20 maja 2020r. informuje o podjęciu decyzji o wstrzymaniu się z otwarciem placówki do dnia 07 czerwca 2020r.

Szanowni Rodzice,

Decyzję o otwarciu przedszkola dnia 25.05.2020 dyrektor podejmie po otrzymaniu rekomendacji Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gliwicach. Jeśli przedszkole zostanie otwarte skontaktujemy się z rodzicami, którzy zgłosili konieczność przyprowadzania dziecka do przedszkola od 25.05.2020.

Szanowni Państwo!

Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i ich rodzin oraz pracowników po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego na mocy Zarządzenia 11/2020 Dyrektora Przedszkola z Oddziałami Specjalnymi nr 28 im. Janoscha w Zabrzu nasze przedszkole wydłuża czas zawieszenia zajęć do 24 maja 2020r.  Do tego dnia kontynuowana będzie nauka zdalna.

O dalszych decyzjach powiadomimy wkrótce.

Szanowni Państwo!

Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i ich rodzin oraz pracowników po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego na mocy Zarządzenia 10/2020 Dyrektora Przedszkola z Oddziałami Specjalnymi nr 28 im. Janoscha w Zabrzu nasze przedszkole nie zostanie uruchomione do 17 maja 2020r. Do tego dnia kontynuowana będzie nauka zdalna. O dalszych decyzjach powiadomimy wkrótce.

ZAPISY NA WAKACJE

W związku z panującą sytuacją zagrożenia COVID19 zapisy do przedszkola na okres wakacyjny zostają przesunięte do czasu ustalenia przez rząd zasad pobytu dzieci w przedszkolu w czasie pandemii oraz podjęcia szczegółowych decyzji co do otwarcia przedszkola w czasie wakacji.

Informacje o terminie zapisów znajdą się na niniejszej stronie.

Szanowni Państwo!

Dobiega końca postępowanie rekrutacyjne do zabrzańskich przedszkoli. Zgodnie z harmonogramem rekrutacji, od 15 kwietnia 2020 roku (godz.12:00) informacja dotycząca zakwalifikowania się dziecka do przedszkola będzie dostępna po zalogowaniu się do systemu https://przedszkola-zabrze.nabory.pl,

W związku z zagrożeniem rozpowszechniania się wirusa COVID-19 należy sprawdzić wyniki rekrutacji w ww. systemie. Równocześnie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane na stronach internetowych przedszkoli.

W terminie od 15 kwietnia 2020 r. godz. 13:00 do 20 kwietnia 2020 r. godz. 15:00 należy potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do przedszkola, do którego w wyniku postępowania rekrutacyjnego zostało zakwalifikowane.

W tym celu, proszę postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

1)   We wskazanym terminie zalogować się do systemu na stronie:

2)   Przejść do Podsumowania – wybór zakładki po lewej stronie.

3)   Po przeczytaniu komunikatu oraz podjęciu decyzji dotyczącej akceptacji wskazanego przedszkola, kliknąć w pole ,,Kliknij tutaj aby potwierdzić wolę przyjęcia do placówki PRZEDSZKOLE NR…”.

4)    Następnie pojawi się ponowne pytanie ,,Czy potwierdzasz wolę uczęszczania do placówki?” –w celu ostatecznego potwierdzenia swojej decyzji, proszę wybrać TAK.

Tak dokonana operacja w systemie gwarantuje Państwu prawidłowe potwierdzenie woli wyboru przedszkola.

W szczególnych przypadkach, w sytuacji pojawienia się problemów z potwierdzeniem woli, należy niezwłocznie skontaktować się z przedszkolem, do którego dziecko zostało zakwalifikowane.
Numery telefonów do przedszkoli dostępne są pod adresem:

Uwaga!

Brak potwierdzenia „woli przyjęcia” oznacza rezygnację z danego przedszkola.

Szanowni Państwo,

proszę o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi  rekomendacji wydanych przez MEN. Prosimy o wsparcie w działaniach dot. profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa.

W poniższym linku mogą Państwo znaleźć dodatkowe informacje:

www.gov.pl/koronawirus

z wyrazami szacunku,

dyrektor

Szanowni Państwo,

w związku z zamiarem przekształcenia z dniem 31-08-2020r. publicznego Przedszkola z Oddziałami Specjalnymi nr 28 im. Janoscha w Zabrzu, poprzez likwidację oddziału szpitalnego, dyrektor zwraca się z prośbą o osobisty odbiór informacji dot. ww zmiany.

Przygotowano dokumenty dotyczące każdego rodzica osobno, które wymagają imiennego potwierdzenia przez każdego indywidualnie.

Dokumenty będą dostępne:

od dnia 20-02 do dnia 26-02 w godzinach 6:00 do 18:00

Z góry dziękujemy za zrozumienie i pomoc w sprawnym przeprowadzeniu wspomnianej procedury.

HARMONOGRAM  SPOTKAŃ Z RODZICAMI

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020